whatsapp


  • Avenue İstanbul Cumhuriyet Mah. D-100 Karayolu Cad. A Blok No: 48 Kat: 1 D: 54 Beykent-Büyükçekmece
  • +90 552 396 79 29
  • [email protected]

Oral Diagnoz ve Radyoloji

Ağız hastalıklarının ve ağızda belirtileri görülen sistemik hastalıkların teşhis ve tedavi planlamasıyla ilgilenen bilim dalıdır.

    Ağızdaki dokular, temel olarak yumuşak ve sert olmak üzere ikiye ayrılır. Yumuşak dokularda (diş etleri dil, yanaklar vb. ) meydana gelen oluşumlar sistemik hastalıkların habercisi olabilir. Bunun en önemli örneklerinden biri, ğız içinde sık ve çok sayıda görülen aftların Behçet hastalığının belirtilerinden olmasıdır.

     Ağızdaki sert dokulardan olan dişlerde ve çene kemiklerinde de çeşitli hastalıklar ( tümörler, kistler vb. ) görülebilir. Bunların teşhisi ve tedavi planlaması için radyografilerden ( röntgen filmleri) faydalanılır. Diş hekimliğinde en çok periapikal ve panoramik radyografiler kullanılır. Bu radyografilerin her ikisi de kliniğimizde mevcut olup teşhis ve tedavide hekimlerimize yardımcı olmaktadırlar.

 

Kliniğimizden destek almak için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizden randevu alabilir, iletişim kanallarımız vasıtasıyla sorularınızı bize iletebilirsiniz. Osman Çengel Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak sağlıklı gülüşler dileriz.

 

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İçin Aşağıdaki Butonları Kullanabilirsiniz