whatsapp


  • Avenue İstanbul Cumhuriyet Mah. D-100 Karayolu Cad. A Blok No: 48 Kat: 1 D: 54 Beykent-Büyükçekmece
  • +90 552 396 79 29
  • [email protected]

Ortodonti

Ortodonti, tüm dişlerin çene kemiği üzerinde estetik ve görevini tam olarak yapabilecek şekilde konumlanması ile ilgilenen bilim dalıdır.

     Ortodonti’ nin amacı, ideal diş dizilimi ile birlikte çenelerin doğru konum ve kapanışının sağlanmasıdır. Böylece çiğneme ve konuşma fonksiyonu da düzeltilmiş olur.

    Çocukluk ve gençlik dönemlerinde çeşitli sebepler ile ortodontik tedavisini yaptırmayan kişiler, yetişkinlik döneminde pek çok sorunla karşılaşmaktadır. En önemli sorunlardan biri yüzde ve dişlerde estetik görüntü eksikliğidir. Çapraşıklığa bağlı olarak iyi fırçalanamayan bölgelerde dişlerde çürümeler artar. Bunun yanında iyi fırçalanamayan bölgeler ağız kokusuna da sebep olur.

     Hangi yaşta olursa olsun, tedavi edilmeyen ortodontik problem daha da kötüleşir

Erken kontrol ve gerekiyorsa ortodontik tedavi, çocuğun sağlıklı bir çene gelişimine sahip olmasını, daimi dişlerin düzgün sürmesini ve sıralanmasını, dudak ve dil fonksiyonlarının düzenlenmesini, kötü alışkanlıkların düzeltilmesini amaçlamaktadır. Ortodonti tedavisi için ilk kontrol 6-7 yaş aralığında olmalıdır.

     Tel tedavisi yetişkin hastalara da uygulanabilmektedir. Yetişkin ortodontik tedavisi ile çapraşıklıkların düzeltilmesi, dişler arasındaki boşlukların kapatılması, protez veya implant uygulamaları için diş boşluklarının düzenlenmesi gibi düzeltimler gerçekleştirilebilmektedir.

 

Kliniğimizden destek almak için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizden randevu alabilir, iletişim kanallarımız vasıtasıyla sorularınızı bize iletebilirsiniz. Osman Çengel Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak sağlıklı gülüşler dileriz.

 

Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İçin Aşağıdaki Butonları Kullanabilirsiniz